Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Instalacja ogrzewania w domu

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

O ile zakładając typowy kominek, nastawieni jesteśmy na dogrzanie tylko jednego pokoju, to kominek wodny zapewnia kompleksowe ogrzanie kilku z nich, a w rezultacie - całego domu. Technologia ta wykorzystuje system dystrybucji wody do grzejników lub popularnej „podłogówki“. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które planują ogrzać w ten sposób mniejsze domy, bo producenci oferują także paleniska wolnostojące z wymiennikami wodnymi. Mniejszy piec oznacza niższą cenę i niższe koszty zainstalowania.

Jeśli wybudowanie klasycznej formy „wodnego“ kominka nie jest możliwe, rozwiązaniem okazuje się być wkład z listwy powietrznej, wybrany z dostępnej oferty zdecydowanie bardziej obszernej, niż oferta wodna oraz zainstalowanie wymiennika wodnego w formie nasady. Niestety, taki system jest znacznie mniej wydajny, a nawet bardziej kosztowny.

Woda ogrzewana w palenisku posiada ogromną zaletę - możliwość magazynowania ciepła. Wymaga to jednak zainstalowania takiego systemu w już docieplonym pomieszczeniu. Dopiero wtedy powinny pojawić się nadwyżki ciepła. Dodatkowo zmagazynowaną wodę zabezpiecza się w zaizolowanym zbiorniku buforowym o znacznej pojemności. Najkorzystniejszą dystrybucję ciepła za pomocą wody zapewnia palenisko z płaszczem wodnym. Rozprowadzenie wody do grzejników wiszących lub podłogowych nie stanowi już żadnego problemu. Konstrukcje z niewielkiego przekroju rur stanowią już w polskim budownictwie standard.

Coraz tańsza staje się także elektronika, służąca do sterowania takimi instalacjami, która również w przypadku palenisk wodnych jest już właściwie elementem obowiązkowym. Jeśli zdarzy się, że z jakiegoś powodu nie dorzucimy do kominka drewna, „zawiadomiony"" zostanie o tym kocioł gazowy lub olejowy, który zacznie wtedy działać. Jedynie ciągły brak dostawy prądu może spowodować jakiekolwiek problemy w pracy systemu dogrzewania.

Prawdą jest, że połączenie i wykorzystywanie obu żywiołów, wody i ognia, jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Rynek rośnie i z dnia na dzień pojawia się na nim coraz więcej wodnych wkładów, piecyków na drewno i różnego rodzaju części i nasad. Coraz lepiej prezentują się również paleniska z płaszczem wodnym, które stają się coraz bardziej ekonomiczne i estetyczne.