Dodaj
swoje zlecenie
Za darmo
bez zobowiązań
Jak to działa?
  • Piszesz co jest do zrobienia
  • Otrzymujesz oferty
  • Wybierasz najlepszą
[rozwiń] Dodaj zlecenie »
Proszę czekać...
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowska 341 lok. 32.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

Wszechobecna energia elektryczna

Otrzymuj aktualne zlecenia od klientów na e-mail

Wszyscy korzystamy z wynalazku jakim jest elektryczność, ale tylko niektórzy z nas wiedzą jak rozwinięta jest teoria dotycząca tej materii. Rozpoczynając od początków inżynieria elektryczna jest kategorią techniki i nauki. Obejmuje ona sieć zagadnień połączonych z wytwarzaniem, przekształcaniem, przesyłaniem, podziałem, przechowywaniem oraz użytkowaniem energii elektrycznej.

Jakiś czas temu do elektrotechniki zaliczano również inne dziedziny inżynierii, które wiązały się z wykorzystaniem elektryczności. Wszystko to brzmi bardzo zagmatwanie i egzotycznie, mimo to na co dzień każdy z nas korzysta z elektryczności. Teraz nie potrafimy wyobrazić sobie działania bez energii elektrycznej. Wraz z rozwojem tej nauki powstała następna dyscyplina nazwana elektroniką.

Elektronika, w przeciwieństwie do elektrotechniki, nie zajmuje się zagadnieniami powiązanymi z energią elektryczną lecz koncentruje się na przetwarzaniu i przesyle bodźców elektrycznych, kiedyś analogowych elektronika analogowa dziś przede wszystkim cyfrowych. Na tym gruncie rozwija się inżynieria komputerowa oraz dziedziny zajmujące się teraz przerobem i przesyłaniem danych.

Elektrotechnika korzysta również z osiągnięć nauk takich jak: energetyka, inżynieria mechaniczna, inżynieria materiałów i fizyka materii skondensowanej, elektronika przemysłowa, informatyka i automatyka.